3/24/2011

Vintage streetstyle, post 17: Jarmila

 Pictures sent by Romina S. In this case I honestly couldn't choose one picture, so regard it more like a vintage "In her style" :-) Romina: "I am sending you the pictures of my mum when she was young. I don't know how old exactly, I guess around her 20's. I also guess the pictures were taken in Prievidza and its surroundings, in the years 1970-80. Mum's cousin was a photographer, so they had quite a few photo sessions. I can't stop looking at her pictures and sometimes I find it hard to believe that I am her daughter. She was a great person, good-hearted, kind and always ready to help when somebody needed her. Unfortunately I don't know the stories of these photographs, she can't tell me anymore. But I love to look at them :-) Now that I got back to them I see her in a different light. Not as my mum, but as somebody my age. It's different :-)"

Fotky poslala Romina S. V tomto prípade som naozaj nevedela vybrať jednu fotku, tak to berte ako vintage "In her style" :-) Romina píše: "Ahoj, posielam fotky mojej mamy za mlada. Ani neviem koľko tam má rokov, ale hádam tak niečo okolo 20. Podľa fotiek hádam, že sú fotené asi v Prievidzi a okolí, roky 1970-80. Mamin bratranec bol fotograf, tak spolu zažili asi veľa fotografických stretnutí. Ja sa na jej fotky neviem vynadívať a niekedy až nemôžem uveriť, že som jej dcéra. Bola to veľká osobnosť, dobrá a hlavne láskava, a vždy pomohla ľuďom, kedy len mohla. Žiaľ, neviem aké príbehy sa k fotkám viažu, mama mi ich nestihla povedať. Ale rada sa na ne pozerám. :) Teraz som sa vrátila späť k jej fotkám a vidím mamu inak. Nie ako moju mamu, ale akokeby to bola moja rovesníčka. Je to iné. :-)"

10 comments:

 1. amazing! :) definitely a candidate for winner :)

  ReplyDelete
 2. moc se mi líbí ta první - jak se fotograf odráží v brýlích!

  ReplyDelete
 3. Wow! Opravdu úžasné fotky! Zbožňuju čs. módu 70. let a atmosféru fotek z té doby... Pro mě jedny z nejlepších z celé soutěže. Tereza

  ReplyDelete
 4. hmmm...vzdy si poviem, ze "tieto su najlepsie" a potom pridas dalsie!...dalsie najlepsie heh
  Som zmetena :-)

  ReplyDelete
 5. ...az taka zmEtena, ze neviem po slovensky
  :-P

  ReplyDelete