3/28/2011

Vintage streetstyle, post 19: EleniPictures sent in by the lovely Linda L.: "On the pictures is my grandma Eleni Stavropulu, when she was 21 and her name was Eleni Christianopulu. She's Greek, born in Macedonia, but only the first 8 years of her life did she live in Greece. Because of the Greek civil war, she's been living in the Czech republic since 1948. She was taken from her family that stayed behind in Macedonia. Both her and her younger brother were brought up in Czech foster homes. In those many years they've lived in a few of them around the whole country.
On the first picure she is at the house of her land lady who invited her for dinner. It was taken in Jablonec nad Nisou where she worked at a jewelery store. Three years later she married my grandpa Stavros Stavropulos and since then she's been living in Ostrava. She has never returned to Greece."

Fotky poslala milá Linda L.: "Na fotkách je moje babička Eleni Stavropulu. Tehdy jí bylo 21 let a jmenovala se Eleni Christianopulu. Je to Řekyně a narodila se u Prespanského jezera v Makedonii. V Řecku vyrůstala jen do osmi let. Kvůli Řecké občanské války, žije od roku 1948 v České republice. Byla odvezena od rodiny, která v Makedonii zůstala. I se svým mladším bratrem oba vyrůstali v českých dětských domovech. Za ta léta jich vystřídali několik v různých koutech České republiky.
Na fotkách je u své domácí, která ji pozvala na večeři. Je to v Jablonci nad Nisou, kde pracovala v bižuterii. O tři roky později se provdala za mého dědu Stavrose Stavropulose a od té doby žije v Ostravě. Do Řecka se nikdy nevrátila."

10 comments:

 1. Ach,táto súťaž je najlepšia:)

  ReplyDelete
 2. první fotka je perfektní, trošku mi připomíná Danu Medřickou (ale na té druhé fotce už ne)..

  ReplyDelete
 3. Krásná a elegantní babička :). Tereza

  ReplyDelete
 4. skvelé, skvelé! zuzana

  ReplyDelete
 5. krasny styl! ten uces, ten klobucik, cela ta jemna elegancia je uzasna.
  a ako bonus to tienidlo lampy! vsimli ste si?

  ReplyDelete
 6. Linda má hezkou babičku... Mně se ale líbí i ten příběh!

  ReplyDelete
 7. janka s: vsimli :-) mne to pripomina taku tu techniku zosivania pohladnic a obrazkov, pomocou ktorej stara mama vyrabala skatulky na odkladanie veci :-)

  ef: pribeh je ako z filmu. a babicka Eleni inac tiez...

  ReplyDelete
 8. dve fotky a takovy velky pribeh za tim, uzasne! a nadherny napad na soutez :)

  ReplyDelete