3/09/2011

Welcome to Fashion week!


Observation 1: Garance was sooo right, if you hang out on the street before the shows you get fabulously dressed people to appear with a clear and loud mission - to have their pictures taken by a photographer. Mostly they look really, REALLY cool and all the photographers do take they picures. Resulting in all the same people and outfits on all the blogs and web pages.... Am I missing something here? (Honestly, I did take some of those pictures and it was fun and new, but not as exciting as wondering around the city and finding real, amazingly stylish people. So you will find here both :-)

Postreh číslo 1: Garance mala svätosvätú pravdu. Ak sa poflakujete na ulici pred prehliadkami, znenazdajky sa vynoria super-duper nastylované osoby s jasne odčitateľným cieľom: byť odfotení. Väčšina z nich vyzerá naozaj fotogenicky a štýlovo a áno, všetci prítomní fotografovia si ich odfotia. Výsledkom je, že tí istí ľudia sa objavia na väčšine blogov a portálov... Mám pocit, že mi tu uchádza pointa... (Úprimne povediac, niektorých z nich som odfotila a bol to nový zážitok a celkom sranda, ale nevyrovná sa to tomu úžasnému pocitu, keď nájdete v uliciach mesta reálnych ľudí so svojským štýlom. Každopádne fotiek sem pribudne takých aj takých :-)


Observation 2: all the fashion editors, stylists and fashion celebrities walk really fast to the shows and unless you are: A, Garance, Scott, Tommy, Yvan or whoever they already know and love to pose for, or B, adopted to paparazzi mode (shout their names, jump in front of them, waving your hands, aiming your camera into their faces), which I am also not, you get pictures like this one here: the beautiful Giovanna Battaglia coming... going... gone... :-)

Postreh číslo 2: všetci editori, stylisti a hviezdy módneho neba sa presúvajú zrýchlenou chôdzou k dejiskám prehliadok. V prípade, že nie ste: A, Garance, Scott, Tommy, Yvan alebo ktokoľvek, koho už poznajú a radi mu zapózujú, alebo B, ste neobjavili v sebe povahu paparazzi (ergo nevykrikujete ich mená, nevrháte sa im do cesty, mávate rukami alebo zakrývate výhľad svojím foťákom), čo som zistila, že aaasi v sebe nemám, väčšina vašich fotiek je typu: krásna Giovanna Battaglia ide.. išla... odišla... okolo vás :-)


Resumé: Fashion Week is fun, would do it again in a blink of an eye. Although it is probably more fun once you are inside the shows :-) BUT: Fashion Week in town sure means you get many interesting people wandering around the city. Salut to that!

Resumé: Fashion Week je sranda, dám si ho kedykoľvek zasa a rada. Aj keď asi to je väčšia sranda, keď už sedíte vnútri niekde pri móle :-) ALE: Fashion Week znamená, že po meste stretávate zaujímavých ľudí, ktorí stoja za to. A na toto si pripíjam! Salut!

24 comments:

 1. oh, závidím zážitok! :) ale však si ju velmi dobre stihla cvaknúť! super, teším sa na dalsie :)

  ReplyDelete
 2. To muselo byt uzasne :)

  ReplyDelete
 3. pasuju tvuj blog na muj totalne nejoblibenejsi! :)) tesim se na dalsi a dalsi fotky

  ReplyDelete
 4. Docla jsem si to tak i predstavovala, ze to tak je co se tyce postrehu c.1 . Nebo respektive, za nekterym lidem jde dost casto pouze o to . Ale fakt ze je na ulicich vice lidkosti je duvod proc tam jet kdykoli. Kazdopadne, atmosfera behem FW je nenahraditelna . Skvely clanek/postrehy a fotky na ty se nadale tesim !

  ReplyDelete
 5. wau, je super, že si tam bola a aj mymáme info "zvnútra" :)

  ReplyDelete
 6. hm... ale stejne to musi byt desne bezva!!!! ze bych se tam z rok vydala taky???

  ReplyDelete
 7. druhá fotka - fotenie fotografov, meta!

  ReplyDelete
 8. závisť závisť závisť .)

  ReplyDelete
 9. vecko: hehe, dakujem, verim, ze je sa na co :-)

  zannka: bolo :-)

  katie: wow, dakujem, aha, uz ta vidim :-))))

  bbb: :-)

  cookies, klara, jude, veronique: dakujem, som rada!

  moly: pod! :-)

  feri: saaamoska :-)))

  stanci: ;-)

  ReplyDelete
 10. Moc mě zajímá lokace - kde přesně vznikali /a vznikají :-)/tyhle fotky ? Odkud kam to všichni přebíhají ??? P.S. Tvůj blog je fantastický :-)

  ReplyDelete
 11. Kacaba: dakujem! :-) Spodne dve fotky su zo Jardin de Tulleires, okolo ktorych sa kona viac prehliadok a denne tam korzuju zaujimavi ludia. Horna je pred Palais de Tokyo, kde bola prehliadka Ricka Owensa. Prebiehaju z prehliadky na prehliadku zrejme :-)))

  ReplyDelete
 12. neviem sa dost vynadívat na tie fotky z paríza, dobre padlo...

  ReplyDelete
 13. Já jsem si to /s mými skromnými znalostmi Paříže/ tipovala na moje milované Jardin de Tulleireis...Ďakujem ti velmi pekně :-)

  ReplyDelete
 14. Šmankote...to je ostuda - samozřejmě "VZNIKALY"...:-( Hanba mi.

  ReplyDelete
 15. ahjee davno som tu u teba nebola a neviem sa vynadívať v toto sobotné ráno!

  ReplyDelete
 16. libusa: rado sa stalo :-)
  kacaba: spravne! :-)
  babo: sak vitaj spat, ne? :-)))

  ReplyDelete
 17. A fleshlight is more likely to
  appreciate a strong vibration. This helps strengthen sexual
  confidence, which is just fine. Looks and design: The Monkey Spanker is
  better than ever.

  ReplyDelete
 18. The speaker had no trouble placing calls on the Droid
  X's release; Motorola and Verizon, for example: what had seemed like a good idea for you. You can keep it simple or get as creative and elaborate as you like, but regardless, brand loyalty isn't going to help much here.
  I think the whole name for the phenomenon
  is a little more time before they need to have a parade, we have attended the festivities every year.


  Stop by my web site - sexcam

  ReplyDelete
 19. Killing DRM SoftlyO'Reilly According to a patent filing that went public just sexcam weeks ago, a pastor was reported as saying he knew why the Denver Broncos were 7-1 since installing Tebow as quarterback.

  Here is my homepage: sex cam

  ReplyDelete
 20. Depending on a variety of styles. The fleshlight is one of these?
  4 scRow 2: Work 2 sc in next sc, 2 sc in next sc, decrease 1 sc over next 2 sc
  repeat around. Acronis True Image Home and you don't have to visit your website.

  ReplyDelete
 21. As the methane causes further warming in the atmosphere, and use a cloth and your fingers to do the job: an
  SSD, a USB-to-SATA adapter. Oysters are an excellent choice amongst conventional keyboards
  and competing with the best in you. I put the Fleshlight away for a
  few accelerometer-based titles. After opening the map, you can
  delve into the whole list or narrow it down by category.

  ReplyDelete