4/20/2012

Vintage streetstyle, round 3: The denim jacket


Photo sent by Martina J. (and I really regret that it is not in colour!): "On the picture is my mum and me in 1980 at the Štrkovec lake in Bratislava. The denim jacket that my mum has on, she made it herself and live it is so much more beautiful: she embroidered an amazing, orange coloured peacock (she said she had to use pliers to get the thread through the denim!). The zippers are orange too, those big fat, communist times zippers. The best part is that I inherited the jacket and I treat it respectively, it is a real treasure!"

Fotku poslala Martina J. (a tentokrát naozaj ľutujem, že nie je farebná): "Na fotke som ja a moja mamina v roku 1980 na jazere Štrkovec v Bratislave. Tá džínsová bunda, ktorú má mamina na sebe - tú si mamina vyrobila sama a naživo je nádherná: na chrbát si vyšila nádherného, do oranžova ladeného páva (vravela, že použila kliešte, aby prešla ihlou tú texaskovinu!). Zipsy na bunde sú tiež oranžové, také tie tučné "komunistické" zipsy. Najlepšie je, že tú bundu som zdedila, ale strážim ju ako oko v hlave, je to skvost!"

9 comments:

 1. Myslim , ze po mame si zdedila aj vela inych nadhernych kvalit okrem skvostu bundy, nadhera sa divat na fotky, z ktorych dycha zivot a hlavne teraz sledovat a nachadzat sa vlastne v nasich rodicoch...Ta bunda musi byt strasne uzasna...lucy

  ReplyDelete
 2. Krásna fotka aj príbeh k tomu :)

  ReplyDelete
 3. Dakujem Tonbo za uverejnenie. Tuto fotku milujem o to viac,že ju spravil môj milovaný tatino,ktorý sa na mna určite pozerá tam z hora. Lucy,ďakujem za milé slova.vystihla si to dokonale! Moji rodiča boli, sú a budú mojim vzorom! Pekný den Vám prajem dievčatá ;)

  ReplyDelete
 4. chcela by som vidieť tú bundu farebne. mamina šikovná!

  ReplyDelete
 5. Práve som ju nafotila :) - zavesím na môj blog a pošlem aj Tonbo. Tu je link: http://mmjfoto.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Krásné, ta fotka má kouzlo :). Tereza

  ReplyDelete
 7. An interesting discussion is definitely worth comment.
  There's no doubt that that you ought to publish more on this issue, it may not be a taboo subject but typically people don't talk about these issues.
  To the next! Many thanks!!

  Also visit my site :: stove repair Wesley Chapel

  ReplyDelete
 8. WOW just what I was searching for. Came here by searching for vancouver appliance
  repair

  My webpage :: Appliance Repair Oldsmar

  ReplyDelete