4/10/2012

Vintage streetstyle, round 3: Three


Picture sent by Jana G.: "The photo was taken sometime in the 40's, during the World War II. In the middle is my grandma Edita, who remembers the girl on the left: The girl came to town from the East, when the front line was approaching them. Her family sent her away, to keep her safe.The girl, whose name my grandma doesn't remember, didn't tell her parents that in the meantime she got pregnant with a soldier. You can image when the parents found out, but at that time there was nothing they could do. A baby girl named Majka was born, she has never met her father, who had to leave with the army."
 
Fotku poslala Jana G.: "Fotka je niekedy zo 40. rokov, odfotená počas druhej svetovej vojny. V strede na obrázku je moja babka Edita, ktorá mi k fotke povedala toto: Dievča naľavo k nim prišlo z východu, keď k ich mestu blížil front. Jej rodina sa ju, aby bola v bezpečí, rozhodla poslať preč. Dievčina, na ktorej meno si už babka bohužiaľ nespomína, však rodičom zatajila, že je tehotná s jedným vojakom. Viete si predstaviť, ako na to reagovali rodičia, keď sa to dozvedeli, ale v tom čase už sa nedalo nič robiť... Narodilo sa jej dievčatko Majka, a jeho otca, ktorý medzitým musel s armádou odísť, už nikdy nevidela."

3 comments:

 1. fotka vyzerá tak..normálne, ako z bežného dna..ale ten príbeh k nej hovorí za všetko... smutné ale pekné :)
  http://arainbowswan.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Fotka působí až trochu pochmurně, ale zajímavě. T.

  ReplyDelete
 3. je neuvěřitelné co se ve světě dělo a děje. A je neuvěřitelné, jak se to všechno propojuje-móda, pochmurná fotka a lidské příběhy.

  ReplyDelete