8/01/2012

The graduates


It's been a crazy month working and moving (I guess you noticed, but no, I wasn't on holiday, more like "all work, no play"... sorry about that), so I still own you tons of information and pictures.
So, where do we start... with young student talents! Love them all, and their shows. This one was the closing show of the graduating fashion students of the Tomáš Baťa University in Zlín. The students guided by Mária Štraneková showed some remarkable talents - I was happy to see many prints and bold colours and many of the clothes I would love to see in my closet as well :-)
Personally, I fell in love with Daniela Pešková's wood-inspired collection (picture above) with beautiful prints and pieces of wood incorporated in the clothes. And Mirka Horká's closing men's collection (bottom pictures) was truly fabulous with a very international feel to it.
Look at all the collections and pictures at the event's FB page, here (it is worth it, trust me :-)

Posledný mesiac bol šialene pracovný a rekonštruovaco-sťahovací (asi ste si všimli nižšiu frekvenciu postov, čo ma mrzí, ale nie, nebola som na dovolenke. ešte), takže vám dlhujem tonu informácií, fotiek a zážitkov. Taaakže, kde začať... absolventskými prehliadkami! Mám ich naozaj rada, človek cíti tie prekypujúce možnosti a sviežosť. 
V Zlíne sa konala prehliadka absolventov Ateliéru dizajnu odevu Univerzity Tomáša Bati. Pod vedením Márie Štranekovej predviedli bakalári a magistri slušné kolekcie - osobne ma potešili odvážne potlače a používanie farieb, a mnohé kúsky by som s radosťou prijala do šatníka :-)
Osobne som sa zaľúbila do kolekcie Daniely Peškovej, inšpirovanej drevom (fotka hore) s krásnou potlačou a kúskami dreva zapracovanými do odevu. A pánska kolekcia Mirky Horkej (na obrázkoch dole) bola zaslúžene záverečným vrcholom, bola čistá, jasná, skvelá, so sviežim závanom medzinárodnosti.
Pozrite si všetky kolekcie a fotky na FB stránke prehliadky, tu aha (sľubujem, stojí to za to :-)Recently I also did and article on the fashion graduates of Bratislava's Academy of Fine Arts, here. Their collections and photos from the show and of their works you can find at Fashion studio 343's FB page, here. Lots of great work there, check it out!
Done. Next up: winners of the birthday giveaway and Vintage streetstyle. Thanks for your patience!

Nedávno som tiež robila článok o absolventoch módneho dizajnu Bratislavskej VŠVU, tu aha. Ich fotky z prehliadky a fotky aj iných prác nájdete na výbornej FB stánke Fashion studio 343, kuk sem
Tak, toto si škrtám. Nasleduje: výhercovi narodeninovej giveaway a Vintage streetstyle. Ďakujem za trpezlivosť!

3 comments:

 1. tá drevová kolekcia vyzerá vážne dobre. ešte idem pošpehovať FB stránku, ale už teraz si želám byť tak šikovná ako títo ľudia :)

  ReplyDelete
 2. :-) špehuj veselo, je tam toho dost :-)

  ReplyDelete
 3. Someone necessarily lend a hand to make critically
  posts I would state. That is the first time I frequented your web
  page and so far? I surprised with the research you made to make this actual post
  extraordinary. Great task!
  my webpage > GFI Norte

  ReplyDelete