1/09/2014

Love Stuff: winter versions


Just found out what works best on gloomy, misty, blaaah winter days: the touch of warm, fluffy, thermally insulated version of stuff (and mulled wine of course, ideally in combination with at least one other thermally insulated stuff). In black and white for me, thank you:
Clutch from thick felt by Drevená Helena. Extra warm Slowatch beanie. With a pompom (as we already cleared up the pompom dilemma, here). A soft pillow by Cat in the closet, made from a woolen jumper found in a second hand shop (she does that, recycles old jumpers, sweaters, scarves into pillows. So clever.) Converse sneakers with soft, fluffy insides. That's it. Think warm thoughts. Keep your feet warm. Have another cup. Cheers!

Práve som si uvedomila, čo funguje na podobne ponuré, hmlovité a celkovo nepríjemné zimné dni: dotyk teplovlnených, chlpatých alebo inak zateplených vecí (a samozrejme varené víno, ideálne v kombinácii s niektorou zateplenou vecou.) Pre mňa špéci stačí v čiernej a bielej, ďakujem:
kabelka z hrubej plsti od Drevenej Heleny. Neskutočne teplá Slowatch čapica. S brmbolcom (keďže brmbolcoú dilemu sme už úspešne vyriešili). Pelíškový vankúš od Cat in the closet, z vlneného svetra z zo sekáča (ona recykluje staré svetre, pulovre a šály, a dáva im nový život vankúšov. Ona je super.) Conversky s mäkkým, zatepleným vnútrom. Tak. Hlavne držať hlavu a nohy v teple. A hrnček v ruke. Nazdravie!

14 comments:

 1. Tie Slowatch čiapky sa aj dajú niekde normálne kúpiť?

  ReplyDelete
  Replies
  1. v obchode? :D (a tusim na nete)

   Delete
  2. najlepsie pozriet u nich v obchode na Mikulasskej v BA, na nete vyzeraju, ze nie su. alebo im skusit napisat

   Delete
 2. úplne najlepší post na tieto dni ...Krásne Marika ako vždy

  ReplyDelete
 3. dajú sa tie čiapky slowatch kúpiť aj na nete? strašne sa mi páčia :)

  andrea-magazine.blogspot.sk

  ReplyDelete
  Replies
  1. maju shop http://slowatch.tictail.com/, ale ciapky tam nie su, skus im napisat :-)

   Delete
  2. zistilo sa ci maju tie capice? potrebujem surne ciapku a tato je super, ale na nete ju nemaju, vdaka!

   Delete
 4. :) veľmi krásne veci. a potom, že ako treba byť menej materialistickí.

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-) ano, najtazsie je si povedat, ze "toto naozaj nepotrebujem", ale da sa to super trenovat, aj ja som v treningu :-)))

   Delete
 5. Ahoj Marika, neviem kde inde sa Ťa to opýtať, tak to hodím aj sem...bude aj tento rok Boys in Study? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. fuha, na toto ti neviem odpoveda sama, budem sa pytat v tvojom mene v Gante, ktory to cele vymysleli, a dam vediet :-)

   Delete
  2. dakujem pekne :)

   Delete