7/18/2014

"People and living" for EVA magazine: Barbara


Last month I visited Barbara's small, but cozy apartment in Prague. And here some pictures that didn't make it into the printed edition. 
Barbara Bencová is a smart Slovak architect living in Prague, building her own studio, b2architecture. With a twist of faith she now rents an apartment on the floor of an old house that she reconstructed for a client. The whole place has 30m2 and is organized the way only architects can do. You can find the interview and the rest of the pictures in the recent issue of EVA magazine. 

Minulý mesiac som v rámci rubriky Ľudia a bývanie v časopise EVA navštívila Barbarin malý, milý byt v Prahe. A tu fotky, ktoré sa nedostali do tlačenej verzii časopisu.
Barbara Bencová je šikovná slovenská architektka žijúca v Prahe, s vlastným architektonickým štúdiom b2architecture. Vďaka šťastnej náhode žije momentálne v prenájme v dome, ktorého povalu rekonštruovala pre jedného klienta. Celý byt má iba 30m2, ale pre Barbaru bolo zariadiť dobrú základnú dispozíciu už hračka. Zbytok fotiek a rozhovor nájdete v aktuálnom čísle EVY.
 


The small apartment has a magnificent view of the Prague castle.
Malý byt má veľkolepý výhľad na pražský hrad.


The space before the reconstruction.
Priestor pred rekonštrukciou.


The wall art in the hall is a gift from an artist friend, the Deafmessanger.
Obraz v chodbe je darčekom od kamaráta-umelca, Deafmessangera.

9 comments:

 1. ..podkrovné bytíky sú naj! :)

  ReplyDelete
 2. krásný byteček. podkrovním hnízdečkům holduji i já :)

  ReplyDelete
 3. ďakujem za inšpiráciu. v takom byte sa určite býva senzačne :)
  tie časopisy som už tak poukladala a opásala aj ja. ibaže zatiaľ som nevymyslela, ako to zafixovať, aby mi pri prenášaní nevypadávali :)


  3znitry.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. prenasaju sa posuvanim po dlazke :-) videla som na vlastne oci, je to istota :-)

   Delete
 4. Človek ide na dovolenku a medzičasom sa tu nahromadí veľa článkov - milé to prekvapenie:)
  Táto rubrika je úplne super, momentálne moja najobľúbenejšia tuná - ozaj závidím návštevu takých krásnych interiérov. Len trochu mi chýbajú momentky z cestovania a single fotky streetstajlové, ale čo už, teraz kraľuje toto, super - to len tak, normálne som lenivá písať komentáre:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lusu, ahoj, dakujem za komentar :-) Fotky streetstajlove su naozaj pomenej, troska viac prace mam a tym padom menej brazdenia ulic len tak s fotakom cez plece, ale budem sa snazit dohnat, slubujem :-) Interierov bude teraz dost, tak hadam potesia. Pekne dni! :-)

   Delete
 5. ten "stolík" z časopisov je mega!

  http://lenkasfashioncocktail.blogspot.sk

  ReplyDelete
 6. b b architektka. skvelá!

  ReplyDelete