10/30/2014

Coming through: Alexander Wang x H&M


When the Alexander Wang for H&M collaboration was announced, I instantly imagined something along the very casual, but well layered and well cut, minimalistic and laid-back T by Alexander Wang line, which made me feel warm inside, and I also instantly imagined how my wallet is going to hurt.
And then came the collection. Not at all anything I expected. But very on trend. Very sporty, all black and grey, very tough, but kind of sexy (God, did I just use the word "sexy"?!) at the same time. I have watched the launch show in New York online and saw this racetrack and an army of crossfit gods and goddesses with black tapes and flat stomachs and wide shoulders walk it. It was very impressive.
Now, let me tell you that I kind of neglected my workout regime lately and you wouldn't caught me dead in the skin-tight ladies outfits. But the men's collection, that is something - big sweats, jackets with hoodies, anoraks. All tough, funtional material. Plus the accessories are fun, like if you're looking for your perfect black leather backpack, you just found it. The collection launches on the 6th of November at 10 a.m. at Eurovea. Meanwhile you can browse the collection here.

Keď bola oznámená aktuálna dizajnérska kolaborácia Alexander Wang for H&M, mne v hlave okamžite naskočili obrázky takej tej pohodovej, krásne vrstvenej kolekcie dobrých strihov a minimalistického dizajnu v lahodiacich neutrálnych farbách á la línia T by Alexander Wang. Tá predstava mi robila dobre, aj keď som si zároveň nevyhutne musela predstaviť, koľko ma to bude stáť. 
A potom prišla tá kolekcia. Úplne iná ako som očakávala. Ale zároveň absolútne trendy. Veľmi športová, čisto čierno-šedá, s takou bojovnejšou, drsnejšou energiou, ale zároveň svojím spôsobom sexi (že pardón, fakt lepšie slovo ako "sexi" mi nenapadá). Uvádzaciu show v New Yorku som si pozrela online a dokonalosť tej prehliadky bola chytľavá. Pretekárska dráha ako mólo, na nej bohovia a bohyne z cross-fitu s čiernymi "tejpami" na dokonalých telách, širokých ramenách a plochých bruchách.
A potom som si spomenula ako môj trénigový režim už pár mesiacov nestíha pracovnému tempu a úprimne, do priliehavej dámskej kolekcie by ste ma ani náhodou nedostali. Ale pánske, to je iné - veľké mikiny, bundy s kapucňami, parky. Všetko pevné, funkčné materiály. A doplnky sú zábavné tiež, napríklad ak hľadáte dokonalý čierny koženy ruksak, ten práve v tej kolekcii je. Uvedená bude 6. novembra od 10.00 hod. v Eurovea. Zatiaľ si ju môžete kompletne preklikať tu aha.


3 comments:

 1. Presne toto iste ma napadlo, dufala som, ze kolekcia bude skor v style T by AW. Toto ide uplne mimo mna. Neoprenu ani sportu neholdujem :)

  ReplyDelete
 2. celá kolekcia je veľmi zaujímavá, ale presne, nič takéto som nečakala.. rozhodne to je niečo nové, ale mne osobne sa zapáčili asi iba batohy :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. mno, aj to ma svoje pozitiva, ako niekto poznamenal na fb: ze tento rok aspon usetri :-)

   Delete