3/24/2016

Invitation: mini festival in Prague


With little M we are getting ready for her big trip to Prague - to visit some friends, see the world AND the first annual mini children's festival. Finally an event that highlights (mostly local) design, fashion, books, furniture and accessories and is dedicated to kids! It will probably ruin me, ha, but I am looking forward to it. It will be held in the beautiful Villa Pellé and its gardens where apart from exhibitors also workshops and other activities for kids will be going on. See all the participating brands and products here. For the latest info follow the festival's FB page. This Mini will hopefully be big!

S malou M sa chystáme na veľký výlet do Prahy - navštíviť kamarátov, ukázať svet, A na prvý ročník detského predajného festivalu mini. Konečne akcia, na ktorej dostane priestor (väčšinou lokálny) dizajn, móda, knihy, nábytok a doplnky a to všetko pre deti! Predpokladám, že nás to zdravo zruinuje, ha, a teším sa na to. Festival sa koná v krásnej Ville Pellé a jej priľahlej záhrade, a okrem predajnej výstavy sú jeho súčasťou aj sprievodné aktivity (tie sú zadarmo). Tu si môžete pozrieť aké značky a produkty na festival nájdete. Pre aktuálne informácie sledujte FB stránku festivalu. Tento mini festival vyzerá byť sľubne veľký!

5 comments:

 1. https://www.facebook.com/Hyndus-Sid-Art-kabelkytri%C4%8Dka-dopl%C5%88ky-174695846054160/

  ReplyDelete
 2. Watch champion trophy 2017 live streaming CT 2017 of all the matches live scorecard Ball by ball commentary of all the matches.
  Match prediction CT 2017.
  Astrology prdiction CT 2017
  TV channels broadcast CT 2017

  ReplyDelete
 3. This article really opened my mind. It was really worthy to read it. Nice blog Really appreciate your efforts
  Batman Batarang
  Veterans day images

  ReplyDelete