10/18/2012

In the detail: about details


One of the portraits taken at Designblok in Prague. This lovely girl was looking after one of the rooms with jewellery. Pretending I really want to photograph her earrings, I couln't resist to take her picture. I found her mesmerizing and looking back at the picture it made me think: what is it that visually draws us to certain people? A picture-perfect smile or strange little dumplings in the cheeks? A sparkle in the eyes or an immaculately kept eyebrow? The very latest oh-so-trendy pieces of clothes or a way a person stands or moves? Or all of that together?
I think sometimes we tend to over-analyze ourselves, we tend to look at ourselves purely through scrutinizing every little detail, and I mean every freaking little freckle, wrinkle, piece of hair or shape of nose... not seeing the whole picture, the whole beauty of ourselves, the emotions and energy that we inevitably put out there and that are felt by others. And who am I kidding, I am talking to myself here as well, let's be honest, okay? And I know this is the kind of world we live in today. A sparkle in the eye is hard to touch or buy, while you can purchase a set of make-up brushes for only 4.99. I am not saying it won't make you feel more beautiful, it is just that sometimes we tend to forget that too many perfect details can perfectly cover up your beautifully un-perfect and preciously unique self.
All right, end of my pondering moment here, my unique and beautiful friends, more Designblok moments are on their way. Have a good day!

Jeden z portrétov z Designbloku v Prahe. Toto milé žieňa malo na starosti jednu z miestností so študentským šperkom. Pod zámienkou túžby odfotiť si jej náušnice som neodolala, a fotila ju. Prišla mi úplne čarovná, a spätne vo mne jej fotka vyvolala otázku: čo nás vizuálne priťahuje na niektorých ľuďoch? Dokonalý úsmev alebo smiešne jamky v lícach, keď sa niekto usmeje? Iskra v oku alebo podľa manuálu upravené obočie? Kúsky oblečenia podľa posledných trendov alebo niekoho telesný postoj a chôdza? Alebo všetko toto dokopy?
Mám pocit, že niekedy sa príliš analyzujeme, máme tendenciu posudzovať seba cez malé detaily, cez každý nechute malý detail pehy, vrásky, vlásku, nosa... A často tak nevidíme celok, celkovú krásu osobnosti a energiu, ktorú nevyhnutne dávame von, a emócie, ktoré vyvolávame. A buďme úprimní, hovorím tu aj do vlastných radov, haló... A viem, že to je aj podivuhodnými momentami sveta, v ktorom dnes žijeme. Iskra v očiach sa ťažko definuje, uchopí alebo kúpi, zato sadu štetcov na make-up kúpite už od 4.99. A bacha, nehovorím, že tá sada vám nepomôže cítiť sa lepšie vo svojej koži. Asi iba hovorím, že máme často tendenciu zabúdať, že príliš veľa dokonalých detailov dokáže tak dokonalo zakryť naše krásne nedokonalosti a vzácnu jedinečnosť.
Tak, koniec zadumanej chvíľky, moji jedineční a krásni priatelia, viac momentiek z Dizajnbloku už čoskoro. Pekný deň!

15 comments:

 1. Marika, velmi si trafila klinček po hlavičke :-)

  ReplyDelete
 2. Jee, to je Eva Humlová, asistentka v ateliéru K.O.V. na VŠUP :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ano, spominala skolu, ze ju pozdravujem, ak ju nahodou stretnes :-)

   Delete
  2. Ja som jej studentka, pozdravim ju :) je to nadherna zena, vo vnutri aj navonok

   Delete
 3. veľmi dobrý článok, krásne napísané :)

  ReplyDelete
 4. Pekne si si zafilozofovala a pravdu mas!!! A nadherna fotka a slecna!

  ReplyDelete
 5. uaau! Evu Humlovu som videla na designbloku minuly rok na vernisazi ich atelieru a stale mam pred ocami tie saty, jej brosnu, ale hlavne cele to vyzarovanie, uplne neskutocne, to sa malokedy vidi. Perfektny vyber na portret!

  ReplyDelete
  Replies
  1. o, tak to je super, ja si ju zasa budem pamatat v "cervenom vydani" s africkym nausnicami. dakujem :-)

   Delete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Every weekend i used to go to see this web page, because i wish for enjoyment, for the reason that this this
  site conations in fact fastidious funny stuff too.

  my page insomnia cookies osu
  Also visit my web blog : insomnia vitamin b complex

  ReplyDelete