1/10/2013

Red gloves, Hallstatt


I didn't really think I will shoot any streestyle in Hallstatt, until I met this lady from the Salzkammergut region, wearing a modern version of the Dirndl, a traditional folk dress. While I really like her simple version of a grey, high quality dress (it must have been cashmere with wool), what got me here were the little details that change everything: notice the menswear moments like the classical white shirt (the Dirndl is usually worn with a flirty blouse), the hat (!), and I even like the massive boots in this combination and weather. Plus the classic leather bag and the screaming red gloves. This is, for me, wearing something traditional with a personal style.

Nedúfala som, že v Hallstatte nafotím nejaký streetstyle, ale potom som stretla túto dámu z regiónu Salzkammergut, v tradičnom rakúskom folklórnom odeve menom Dirndl. Aj keď jej šaty boli sympaticky jednoduché a aj na pohľad kvalitné (zrejme kašmír s vlnou), čo ma tu dostalo boli detaily, ktorých kombinácia dokáže zmeniť celkový dojem: konkrétne momenty z pánskeho šatníka ako klasická biela košeľa (tradične sa Dirndl nosí s našuchorenou blúzkou), klobúk (!), a dokonca aj masívne horské bačkory sa mi v tomto kontexte a počasí úplne pozdávajú. Čerešničkou je klasická kožená kabelka a neprehliadnuteľné červené rukavice. Pekný príklad ako nosiť niečo tradičné s veľkou dávkou osobného štýlu.


12 comments:

 1. môj mierny konzervativizmus kričí nie! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-D mierny konzervativizmus treba trenovat, trenovat, trenovat! :-))))

   Delete
 2. mne to spolu paradne ladi...pani to vie nosit :)

  ReplyDelete
 3. Suprova je :) tie rukavice to dostali na iny level. Akurat topanky ma trocha rusia

  ReplyDelete
 4. topánky "rušia" povedala by som až iritujú aj mňa. ináč poho. kabát, či skôr kožuch CHCEM!

  ReplyDelete
 5. Her style, it's so free and confident! I love the way such diverse pieces can work when they're brought together by a person like that! Ooh and if you're into the work boots + everydaywear look you have a gander at The Sartorialist's recent photos:

  http://images.thesartorialist.com/thumbnails/2013/01/10913boots6683Web.jpg
  http://images.thesartorialist.com/thumbnails/2013/01/10913Boots7032Web.jpg

  ReplyDelete
 6. kedze zboznujem klobuky, palec hore! a tie rukavice dodavaju celkovemu dojmu ozajstnu svojraznost! Nice touch:)

  ReplyDelete