6/19/2013

Guest post by: Táňa from LGTTS


Hi there! It’s Tana from Let’s Go To The Streets//LGTTS. My co-blogger is Iw, who lives in Prague.
Some time ago, we got this idea to create our own streetstyle blog. The main idea of this blog was to accidentally meet people, mostly in the streets of Bratislava and Prague, and to shoot their outfits.
It was yet another proof that ideas come to our minds SO easily, with a speed of light, but it’s really hard to bring them into effect. Soon, there was another added plan to “set time for meeting-shoot-process-post” and that’s just how it works most of the time.
The mission of the blog is to manifest that fashion is art, so art is everywhere - even in the streets. 90% of what we post is taken with an analogue camera, that, I feel, are like becoming extinct. Our busy generation does not have the conditions to shoot on film. So, this leads to one of the reasons why I fancy Marika’s blog - you can taste the vintage feel, devoutness, beauty and the wonderful colors of analogue.
I started to prepare this post just a few days ago, when Marika asked me, if I'm in.
I've decided to shoot Romanka, at the river side, which was finally not crowded with people aimlessly and helplessly staring at the almost-overflown Danube river. My very favorite minimalistic style, enriched with golden accessories from world-famous designers such as Michael Kors or Marc Jacobs, combined with light make-up, mega like!

P.S.: shoot film, it’s beautiful!

Zdravím! Tu Táňa z Let’s Go To The Streets//LGTTS. Blog mám spolu s Iw, ktorá žije v Prahe. Pred časom nám napadlo spojiť sa a vytvoriť streetstyle blog. Základnou ideou nášho blogu bolo náhodne stretávať ľudí, prevažne v uliciach Bratislavy a Prahy, a zdokumentovať ich outfity. Znova sme sa presvedčili, že nápady prichádzajú rýchlosťou svetla, no realizovať ich je namáhavejšie.
K prvému plánu sa v zápätí pridal aj plán “dohodni človeka-odfoť-vyvolaj-postni”, a tak to často funguje. Poslaním našeho blogu je manifestovať fakt, že móda je umenie, tým pádom je umenie všade, dokonca aj na ulici. 90% toho, čo fotíme, majú na svedomí analógové foťáky, ktoré mám pocit, že upadajú. Našej busy generation chýbajú predpoklady fotiť na film. To mi pripomína jeden z dôvodov, prečo sa mi Marikin blog páči - je z neho cítiť okrem vintage feel-u aj úprimnosť a krásnu farebnosť analógu.
Konkrétne tento post som začala pripravovať len pred pár dňami, keď ma Marika oslovila s otázkou, či idem do toho. Odfotila som Romanku na nábreží, ktoré konečne nie je preplnené ľuďmi bezcielne & bezmocne pozerajúcich na takmer vyliaty Dunaj. Môj oblúbený minimalistický štýl obohatený o zlaté doplnky od svetových designerov ako sú Michael Kors či Marc Jacobs spolu s jemným make-upom, mega like!
 

P.S.: foťte na film, je to krásne!
             


9 comments:

 1. Veľmi sa mi páči nápad aj prevedenie akým vediete Váš blog, takže mu držím palce, a prajem veľa štýlových ľudí na uliciach :) fotky sú krásne
  jediný postreh, prosím Vás, opravte si tie gramatické a štylistické chyby v článku, ako "napadlo nám namiesto napadlo nás" a poslaním nášho blogu, nie našeho, predsa len píšete pre ľudí

  ReplyDelete
  Replies
  1. Heloou, priznavam, nerobila som uplnu korekturu odovzdanych textov, v ramci casovych moznosti, moja chyba, ked sa dostanem k relevantnej klavesnici, opravim, dakujem :-)

   Delete
 2. supeer ale fotky maličké!
  tu bundu milujeem

  ReplyDelete
 3. juhuuuu, ziena, ktore sa mi strasne paaci! :) oblecena very cool!!! <3

  ReplyDelete
 4. Ja by som tiež rád prispel, hoci nefotím už na film.

  Juraj

  ReplyDelete
 5. super nápad, super článok, super bunda <3

  ReplyDelete
 6. Uplny suhlas! Analogy su ine, maju dusu a preexpirovany film tiez doda fotke caro. xxx
  salmonreindeertalks.blogspot.com

  ReplyDelete