4/07/2011

Vintage streetstyle, round 1: winners


This has been the toughest thing I had to do so far on this blog - picking the winner post and picture of Vintage streetstyle (round 1). Thankfully, I wasn't all alone in it, Matej from lomography.sk, the lovely sponsor of this feature, suffered, cried and laughed through it with me :-)
First of all, I want to say a good ol' fashioned THANK YOU! to all of you who took the time and energy and went through you family albums, picked the pictures, scanned them, wrote your stories down and sent them in, all of your pictures and stories are so precious and I feel really honored that you decided to share them. Most of you shared my feeling and did not regard this as a competition of who has the fanciest, oldest, cutest, most artsy-fancy, "vintagest" picture of them all. All of you enjoyed browsing through pictures, faces and time and asking your mom or granny "who is on that picutre and why is that person dressed like that?!" :-) Trust me, if I could, I would give you all a golden lomo camera... But a decision was promised and had to be made and so here it is:

Tak toto bola zatiaľ najťažšia vec, ktorou som si na blogu musela prejsť - vybrať víťazný post (z prvého kola) Vintage streetstyle. Chvalabohu som v tom nebola sama, Matej z lomography.sk si to pekne odskákal so mnou :-)
V prvom rade by som rada povedala jedno veľké ĎAKUJEM všetkým, ktorí ste venovali svoj čas a energiu prechádzaniu rodinných albumov, vyberaniu fotiek, ich skenovaniu a písaniu ich príbehov do mailu. Všetky vaše fotky a príbehy sú neuveriteľne vzácne a ja si veľmi vážim, že ste sa rozhodli o ne podeliť. Pochopila som, že rovnako ako ja, ani väčšina z vás to nepovažovala za súťaž o najkrajšiu, najstaršiu, najmilšiu, najumeleckejšiu, najvintidž fotografiu. Mala som pocit, že išlo skôr o zážitok prehrabávania sa fotkami, tvárami, časom a pýtania sa mamy a starkej "to kto sú tí ľudia na tejto fotke a prečo sú preboha takto oblečení?" :-) Verte mi, ak by som mohla, každému z vás by som udelila rád zlatého loma... Ale sľúbila som rozhodnutie a tu teda je:


1.  Jude and her story and pictures of Icuka are the winners of the Diana lomo camera, congratz! Here is the whole post. It had all we were looking for: tons of style (Icuka is my new style icon), great photography, great streetstyle and overall atmosphere of the pictures.
Diana lomo putuje Jude a jej príbehu a fotkám Icuky, blahoželám! Tu nájdete celý post. Našli sme tu všetko, čo sme hľadali: veľký štýl (Icuka je moja nová ikona), skvelé fotky, skvelý streetstyle a celkovú atmosféru fotiek.


2. Romina S. and the pictures of her mom are getting a special prize from lomography.sk - a very cool London Lomo Notebook with pictures and tips about London. Here we were taken by the autentic 70's fashion appeal and the photography itself, not the mention the charizma of Jarmila on the pictures. You can find the whole post here.
Romina S. a fotky jej maminy Jarmily dostávajú extra cenu od lomography.sk - superský London Lomo zápisník s fotkami a tipmi na trávenie času v Londýne. Tu sme ocenili autentickú módu 70tych rokov, úroveň fotografií samotných a charizmu Jarmily. Celý post nájdete tu


3. Kristína F. and her pic of grandma Joja are getting a special prize from me: a canvas bag from the Parisian Merce and the Muse café. This post has the most likes and comments from the strictly streetstyle posts. Apart from that, the photography is magical here and Joja and her husband look like movie stars :-) Here.
Very very close to it came Zuzana H.'s grandma Edita here, that I would also like to mention - the only coloured photographs sent in, just lovely! :-)
Kristína F. a jej babka Joja dostávajú extra cenu odo mňa: plátenú tašku z parížskej kaviarne Merce and the Muse. Tento post mal najviac komentov a like-ov z čisto streetstyle postov. Okrem toho sú tie fotografie čarovné a Joja a jej manžel vyzerajú ako filmové hviezdy. Tuto.
Veľmi veľmi blízko skončila stará mama Edita Zuzky H., tu. Tento nádherný post by som aspoň rada spomenula, boli to jediné farebné fotky v súťaži.

Thank you all, hope you enjoyed this experience, Vintage streetstyle round 2 is open for pictures and stories, to be continued around May :-)

Ešte raz ďakujem, dúfam, že vás Vintage streetstyle potešil, druhé kolo je stále otvorené pre vaše fotky a príbehy a pokračovať bude niekedy v máji! :-)

9 comments:

 1. jej no wow, no az som v soku ostala :)Dakujem veru teda pekne, aj mama by bola rada :)

  ReplyDelete
 2. Jeeeeeeeeeeeeej.. asi nikdy v živote som sa netešila viac ako teraz! :)
  Ďakujem Vám Marika a Matej ;)
  Určite sa Icuka a Jozsibátya z neba pozerajú a radujú sa so mnou ;)
  xxxJude

  ReplyDelete
 3. Congratz to the winners! :)

  ReplyDelete
 4. Dobre ste vybrali!
  gratulujem :-)

  ReplyDelete
 5. Super! Gratuluji vítězům a těsím se na další kolo :). Tereza

  ReplyDelete
 6. Romina, Jude: blahozelam, detaily poslem do mailu :-)

  seeme: fu, dakujem, stale mi chodia po hlave vsetky tie posty, ktore by si tiez zasluzili odmenit :-)

  Linda: medzi nimi aj tvoj, och! :-*

  ReplyDelete
 7. 2 a 3 miesto boli mojími favoritmi
  a aj by som niečo prihodil, len ešte som nebol doma, takže som sa nemohol prehrabávať starými fotkami, istotne by sa niečo našlo, ale však druhé kolo (a veľká noc, domov treba dôjsť) :)

  navyše je to celkom sranda s tými starými outfitmi, žiadalo by si to priam samostatnú stránku!

  ReplyDelete
 8. feri, citas mi myslienky.... :-) a druhe kolo bude of course :-)

  ReplyDelete