11/17/2010

Helen & Viviana, Bratislava streetstyle via UK and Italy

 

Want a proof that Bratislava is a small place where you can sometimes bump into the same people? I spent Saturday morning on a work meeting at the Horáreň café, where I first saw these girls. And there was something intriguing about them. The combination of the boyish haircut with the big round 80's clip on earrings, the blue with the violet, the geeky, but somehow classical glasses. It all felt very simple, almost banal, yet so cool.
So when I bumped into them again during lunch at café Verne, I approached them. Turns out Helen is an emerging young artist from Birmingham and Viviana is the curator of Helen's exhibition "There's something to this (but I don't know what it is)" that will be opening this Thursday at 5 p.m. at the Youth Gallery - Nitra Gallery in Nitra. And you all are welcome to have a look and say Hello to the girls, they are really nice :-)
By the way, Viviana's glasses are her grandfather's :-)


Dôkaz, že Bratislava je malé miesto, kde často narazíte na tých istých ľudí? Sobotu ráno som mala pracovné stretnutie v Horárni, kde som tieto dievčatá videla po prvý raz. A bolo na nich niečo neuchopiteľne zajímavé a pritom skoro banálne jednoduché. Chlapčenský zostrih v kombinácii s veľkými 80's klipsňovými náušnicami, modrá s fialovou, a trendové, ale predsa klasicky pôsobiace okuliare. 
Takže keď som ich stretla po druhýkrát na obede vo Verne, oslovila som ich. Vysvitlo, že Helen je úspešne začínajúca mladá umelkyňa z Birminghamu a Viviana je kurátorkou Heleninej výstavy "There's something to this (but I don't know what it is)",  ktorá sa otvára tento štvrtok o 17.00 hod. v Galérii mladých Nitrianskej galérie. Tak sa pokojne zastavte a pozdravte dievčatá, boli naozaj veľmi milé :-)
Mimochodom, Vivianine okuliare sú po starom otcovi :-)

8 comments:

 1. Strettnutie v Horárni v Horskom parku?

  ReplyDelete
 2. Ja zbožňujem takéto androgynous looks! Okuliare po starom otcovi, rozťahané vlnené svetre, krátke zostrihy vlasov a k tomu naušničky, farby. HOT HOT HOT!

  ReplyDelete
 3. okuliare sú skvelé! :)) a baby majú super strihy, vyzerajú sympaticky, hneď by som skočila na tú výstavu, keby to nebolo tak ďaleko :(.. :)

  ReplyDelete
 4. :-) áno, Horáreň v Horskom parku - ideálne miesto na sobotu ráno - čerstvo upečené koláče, bylinkové čaje, voňavá káva, horúce kachle.... to sa hneď ľahšie vymýšľa :-)))
  dievčence boli sympošky, naozaj mali v sebe niečo nedefinovateľne "cudzokrajne" :-)

  ReplyDelete