7/25/2011

Vintage streetstyle, round 2: Tánička and Peter


Thanks to Andrea K. for a beautiful, precious series of pictures in time: "It is a series of pictures of my father Peter and his sister Táňa, my aunt. Grandma always made an effort to dress them nicely, especially for the Sunday strolls. Tánička always looked like a baby doll, but with father, it wasn't so easy - look at the middle picture and his broken knee. My favorite piece of fashion is the little coat of my aunt on the first picture and my father's overall style on the second. The pictures are from Bratislava, starting around the beginning of the 50's up to the early 60's."

Vďaka Andrei K. za nádhernú, vzácnu sériu fotografií v čase: "Je to séria fotografií môjho otca a jeho sestry Táni, mojej tety. Babička sa ich vždy snažila veľmi pekne obliecť, najmä na nedeľné prechádzky. Tánička vyzerá vždy ako cukrová bábika, no s otcom to bolo tažšie a najmä stredná fotografia je dôkaz - rozbité kolená a podobne. Môj favorit, čo sa týka oblečenia, je na prvej ten kabátik mojej tety, no a samozrejme otcov celkový imidž na druhej. Fotky sú z Bratislavy, postupne od začiatku 50-tych rokov, až po začiatok 60-tych."

4 comments:

 1. začínam si oblubovať tieto oblečky :)

  ReplyDelete
 2. Na Sartorialistovi mě vintage fotky moc nebaví, ale tyhle z česko-slovenské reality jsou parádní, fascinuje mě to, ještě víc chci :)

  ReplyDelete
 3. Krása :). Nejvíc se mi líbí ta poslední. T.

  ReplyDelete
 4. juliana: :-)

  michala: to ma tesi! mna bavia aj sartorialist, ale je pravda, ze tieto maju nejaky podtext, ktory v nas rozoznieva uplne ine veci, pocity :-)

  T.: mne asi ta druha :-)

  ReplyDelete