12/23/2013

Orange Fashion 2013


Moments from the Orange Fashion collections as we tried to capture them in the previous video: first off was Fero Mikloško with trademark richly, decadently black and gold and fur ladies (and gentlemen) like from a Russian winter romance.

Momenty z Orange Fashion kolekcií, ako sme sa ich snažili predznamenať vo videu z predošlého postu: prvý išiel Fero Mikloško a jeho tradične bohato, dekadentne čierne, zlaté a kožušinové dámy (a páni) ako z ruskej zimnej rozprávky.
Veronika Hložníková paraded a line of babydoll princesses with tight corset tops and big skirts, with this striped number being my favorite (without the pink scarf belt, thank you).

Veronika Hložníková predviedla líniu bábikovských princezien s priliehavými, korzetovými topmi a veľkými sukňami, pričom mňa baví najviac ten pásikovaný kúsok (bez šerpy prosím, ďakujem).
Marcel Holubec was inspired by the old movie "Panna a netvor" and by his love for riding. Loved the colour palette of earthly, subdued tones combined with the fresh yellow-green (as well as the surprising, screaming neon pieces), plus his his traditionally white pieces with gold tassels, as well as the structured vests with flowing dresses. And the little hats by alešbáry? To die for.

Marcel Holubec sa inšpiroval filmovou klasikou Panna a netvor a svojou láskou k jazdectvu. Farebná paleta zemitých odtieňov v kombinácii so sviežou žltozelenou (ako aj prekvapivé, výrazné neóny) ma bavili, ako aj tradične biele šaty so zlatými triasňami, alebo štruktúrované vesty na krásne vejúcich šatách. A tie klobúčky by alešbáry, dovi.

A beautiful, classic collection came from the collaboration of Hana Převrátilová and Boris Hanečka. A hommage to the craft of haute couture and times gone by, the final dresses were half showing the dress in the process and half completely finished and styled. The catwalk was from another time as well, with every piece having a number, before the show the audience received a little note with the dresses described.
Hana and Boris were joking that no-one will wear this the upcoming ball season, but I would sooo volunteer (now only to find a reason, I mean ball).

Výsledkom ďalšej spolupráce Hany Převrátilovej a Borisa Hanečku bola krásna, až klasická kolekcia. Pocta remeslu haute couture a časom minulým, modely boli z polovice v štádiu práce na návrhu a z polovice dokonale ukončené a nastajlované. Prehliadka bola tiež odkazom na minulosť, modelky sa prechádzali s číslami, a obecenstvo malo v rukách papier s popisom jednotlivých modelov.
Hana a Boris pred prehliadkou vtipkovali, že tieto modely si v nadchádzajúcej plesovej sezóne asi nositeľku nenájdu, ale teda ja sa dobrovoľne hlásim všetkými desiatimi (už len zámienku, pardón ples nájsť :-)The last collaborative catwalk of Mária Štraneková and her fashion design students from Zlín started with spraying the opening and final dress with a blue perfume that evapored with time, leaving the dress white again. The students worked with the blue, white and fresh green, flowing materials and simple, but feminine shapes and included little black details, while Mária's dresses were all black, and the whole collection complemented by plastic jewellery and applications. Faith, Hope, Love.

Posledná bola spoločná prehliadka Márie Štranekovej a jej študentov z Ateliéru Designu Oděvu v Zlíne, ktorá začala postriekaním finálnych šiat modrým parfémom, ktorý časom vyprchal a stratil sa. Študenti vo svojich modeloch pracovali s modrou, bielou a sviežou zelenou, jemnými látkami a jednoduchými, lae ženskými tvarmi s malými čiernymi detailami, a naopak Máriine modely boli čisto čierne, a celá kolekcia bola doplnená šperkami a aplikáciami z plexiskla. Faith, Hope, Love.8 comments:

 1. ja si napr. v modeloch hany a borisa viem dokonalo predstaviť tamaru heribanovú...myslím, že ona by s niečím takým nemala žiaden problém :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. to mas pravdu, bola by v nich super :-)

   Delete
 2. Veronika Hložníková ma tentokrát zaujala najviac, velmi pekné :)
  Inak sa mi páči klasicky Mikloško, aj Hanečka a Převrátilová, velmi dobrý nápad :)

  ReplyDelete
 3. tie pasikove su uplne genialne.. a mne tam kupodivu nevadi ani ta serpa, aj ked tiez by som ju odfaklila radsej..
  http://www.h-illa-rious.blogspot.sk/2013/12/my-top-5-favourite-perfumes-christmas.html

  ReplyDelete
 4. jsou krásné všechny

  ReplyDelete
 5. mne sa viac páči tá nedokončená polovica...také pure!
  inak squelý nápad.., ale mohli ísť na kosť, na úplný začiatok, keď je modelka
  nahá.......:)
  enrú

  ReplyDelete
  Replies
  1. odkazem upgrade konceptu :-) neviem, co by to malo este s poctou remeslu, ale divacky by to bolo skutocne vdacne :-D

   Delete
 6. Jeśli chodzi o mnie, najbardziej odpowiednią opcją dla hazardu jest dzisiaj kasyno http://www.indoorkarting.pl/. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, możesz spróbować zagrać tutaj, zwrot z automatów jest wysoki, więc możesz wygrać, potrzebujesz tylko własnych strategii.

  ReplyDelete