4/29/2014

Smugllers sunnies. Are you ready?


Pictures from a quick visit at Smugllers headquarters, where it smells wonderfully of wood :-) The guys are designing and producing hand made sunglasses from reclaimed wood. The wood is found and collected from old buildings, with its original paint or stained by years of being in the sun. Sounds like a hassle, really, but definitely worth it when you have glasses that were in their previous life serving as skis for example. While the UV glass is Carl Zeiss. They make a perfect gift I think, and now you can give them to yourself or someone else - while supporting Slovak fashion at this year's Fashion Marš, the biggest open air fashion show in the streets of Bratislava. Love the idea of bringing fashion closer to the streets, have a look at the details of how to get your Smugllers here.

Fotky z návštevy v dielni Smugllers, kde to krásne vonia drevom! :-) Šikovní chalani navrhujú a ručne vyrábajú slnečné okuliare z recyklovaného dreva, ktoré hľadajú a zbierajú zo starých budov a predmetov, pričom zachovávajú ich pôvodný náter alebo patinu z rokov strávených na slnku. Znie to troška ako otrava, ale rozhodne to stojí za to, keď máte okuliare, ktoré predtým žili životom napríklad drevených lyží. A vkladané UV sklo okuliarov je Carl Zeiss. Podľa mňa dokonalý darček, ktorý teraz môžete darovať sebe alebo niekomu inému - a zároveň tým môžete podporiť slovenskú módu počas tohtoročného Fashion Maršu, najväčšej prehliadke módy priamo v uliciach Bratislavy. Myšlienka Fashion Maršu, doniesť módu priamo do ulíc, sa mi páči. A tu všetky detaily k tomu, ako získate Smugllers okuliare.

Thursday's Fashion Marš is part of the 3rd annual "Are you ready?" event organized by Slovak Fashion Council. Part of the event is tomorrow's fashion conference (with main guest Hannah Middleton, fashion buyer and lecturer at London College of Fashion) and Designer showrooms both held at Kontakt. All info here.

Štvrtkový Fashion Marš je súčasťou už tretieho ročníka akcie "Are you ready?", ktorú organizuje Slovak Fashion Council. Súčasťou eventu je aj zajtrajšia konferencia (ktorej hlavným hosťom je buyerka a lektorka London College of Fashion, Hannah Middleton) a Designer showrooms, všetko v Kontakte na Ventúrskej. Viac info tu.

4 comments:

 1. niekedy by bolo fajn byvat v ba...:)

  ReplyDelete
 2. Skvelé okuliare ... a skvelá myšlienka ...super :)

  http://byfoxygreen.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 3. Chcem, to su perfektne okuliare!

  ReplyDelete