10/27/2014

Fashion LIVE! 2014: Jana Kuzmová


This was truly one of the most beautiful and put-together collections Fashion LIVE! has seen this year. Based on photographs by Karol Plicka and shape-wise inspired by folk costumes. The black colours stand for the black soil and the hard work, while the white and flowery light tones for the new life and flowers that blossom from the black soil. There is a slight Slovak melancholy in the air, which was present also during the show (see the video here). You can watch Janka talk about the collection in this video we shot for Fashion LIVE!

Toto bola jedna z najkrajších a najkompaktnejších kolekcií tohtoročného Fashion LIVE! Inšpirovaná fotografiami Karola Plicku a folklórnymi tvarmi a vrstvením. Čierne farby sú metaforou čiernej zeme a ťažkej práce, kým svetlé tóny a kvetované motívy reprezentujú krásu a nový život, ktorý rastie z čiernej zeme. Celá kolekcia nesie v sebe takú jemnú slovenskú melanchóliu, ktorú bolo cítiť aj počas prehliadky (video z nej si môžete pozrieť tu). Alebo si pozrite Janku ako krásne hovorí o kolekcii vo videu, ktoré sme natočili pre Fahion LIVE!


Come on, how beautiful is this outfit above?! And I got to try on the big chunky piece of poncho on the picture below. You can see it on Instagram here. What do you think? Some called it a blanket or a carpet, but I think it is just perfect.

Prestrihaný kabátik a sukňa na fotke vyššie je čistá nádhera. Ja som neodolala tomu, vyskúšať si maxipončo na fotke nižšie. Na Instagrame tu aha. Čo myslíte? Niekto tomu nadáva do obrusu, iný do koberca. Pre mňa dokonalosť!
1 comment:

  1. veľmi pekné, škodaže som nevidela :(

    http://byfoxygreen.blogspot.sk/

    ReplyDelete