12/31/2014

Let love and beauty rule. Happy 2015!


2014 was THE year of weddings, just remember your Facebook feed before, during and after summer, ha. I was lucky enough to witness some really beautiful ones, some with my camera. This mountain one was a very different one if you remember, then there was my wedding (oh yes, got some pictures to show you from that one too, very soon) and this one here, at an old, a bit run down and worn, but still very charming chateau with a huge garden was too a magical one. The sun came out in the end, there were kids running everywhere and the party lasted for three days. Or so they say :-)
So I decided to close 2014 with a few pictures celebrating special moments in life. Thanks to Ivica and Martin for letting me publish the pictures. Wishing you a very magical 2015, full of love and beauty, they could actually save this world. PF!

2014 bol rok svadieb, len si spomeňte na svoj FB newsfeed pred, počas a po lete, ha. Ja som mala to šťastie si pár naozaj krásnych zažiť, aj s foťákom. Možno si pamätáte túto horskú svadbu napríklad, a potom tu bola aj moja vlastná ehm (z ktorej vám dlžím ešte pár zaujímavých momentov, prídu!), a táto tu a teraz bola tiež môjmu srdcu blízka. V starom, troška sa rozpadávajúcom, ošúchanom, ale stále šarmantnom zámku s velikánskou záhradou, nad ktorou nakoniec aj slnko vyšlo, deti behali po tráve a tri dni sa hodovalo. Vraj :-) 
A tak som sa rozhodla uzatvoriť rok práve pár fotkami oslavujúcimi vzácne momenty v živote. Ďakujem Ivici a Martinovi za súhlas s ich uverejnením. A prajem čarokrásny 2015 plný lásky a krásy, lebo tie môžu zachrániť tento svet. PF! 

All photographs are protected by copyright. Unauthorized copying, republishing, posting or duplicating of any of the photographs is prohibited.

6 comments:

 1. Thanks for sharing these moments.
  I love shooting weddings!
  Happy New Year.

  ReplyDelete
 2. nádherné fotky ako vždy! a nevesta je krásna a má ešte krajšie šaty :)

  ReplyDelete
 3. Kaštieľ Dolná Krupá :)
  Najkrajšie prechádzky tu sú :)) a Ivica bola krásna! :)

  ReplyDelete
 4. nádherné fotky! Musela to byť nádherná svadba :)

  ReplyDelete
 5. hi,, i like to visit this site,, have a nice day :)

  ReplyDelete