1/30/2015

1 shirt, 13 women: Lenka


Kicking off part two of the "1 shirt, 13 women" project in which 13 different, but equally amazing women integrate a simple, white men's into their lives, and create their story of it, which now they will share with us all.
Part 1 of the project you might have seen about two years ago (on this link you'll find all the 13 women of part 1). The idea behind it was making a proof that it is the woman who makes the clothes, not clothes that make the woman. And the best way to prove it is to ask 13 women to participate, give them the exactly same white shirt and just watch. And click. And talk. And click some more. The difference from part 1 was not only looking at the ways you can wear a white shirt, but more focus on its story in their lives.
I loved the proces and am very thankful that I could have spent the time with these women - in Bratislava, Prague and London. Here the results, hope you'll find them inspiring.

Začíname druhú časť projektu "1 košeľa, 13 žien", v ktorom 13 rozdielnych, ale rovnako úžasných žien dáva vo svojom živote priestor jednoduchej pánskej košeli, a vytvára jej príbeh, o ktorý sa s nami teraz podelia.
Prvú časť projektu ste mohli vidieť na blogu asi dva roky dozadu (na tomto linku nájdete všetkých 13 žien z prvej časti). Myšlienkou bolo ukázať, že je to žena, ktorá tvorí šaty a nie šaty, ktoré tvoria ženu. A nástrojom na to bolo poprosiť 13 žien, ktorým som dala úplne rovnakú bielu košeľu a len som sa prizerala. A cvakla. A rozprávala sa. A zasa cvakla. Na rozdiel od prvej časti sme teraz so ženami nehľadali ani tak spôsoby ako nastajlovať bielu košelu, ale skôr jej priestor a príbeh v ich živote.
Ten proces bol krásny a ja som im všetkým vďačná za to, že som s nimi mohla stráviť čas - v Bratislave, Prahe, Londýne. Dúfam, že výsledok bude pre vás tiež inšpiratívny.


Lenka Padyšáková is a young Slovak, incredibly talented and hard-working costume designer living in London, working on movie productions (oh yeah, she has her own profile on imdb, check it out and check out her pictures at work on that profile!). We met at her favorite movie rental place on Brick Lane. It felt like meeting a movie character, a little Marry Poppins perhaps, with her red suitcase and red lips and her simple white shirt turned into a very visual statement piece. She does a little bit seems like from another movie world, straight out of her favorite era of 20s through the 50s.

Lenka Padyšáková je mladá, mimoriadne talentovaná a tvrdo pracujúca kostýmová výtvarníčka zo Slovenska, žijúca v Londýne. Pracuje na výrobe filmov (nech sa ľúbi, má svoj profil na imdb - a za pozretie stoja aj jej fotky na ňom). My sme sa stretli v jej obľúbenej požičovni filmov na Brick Lane. A mala som pocit, akoby som stretla postavu z filmu, malú Marry Poppins, s červeným kufríkom, červenými perami a košeľou, z ktorej vyčarovala malý poklad. Celkovo Lenka pôsobí ako z filmového sveta, zo svoje obľúbenej éry 20tych až 50tych rokov.
You can learn more about Lenka in this interview with her for Not Just A Label or on her page, here.
Viac o Lenke nájdete v tomto rozhovore pre portál Not Just A Label a na jej stránke, tu.

6 comments:

 1. Najinšpiratívnejšia žena, aká sa kedy na Tvojom blogu ocitla, Tonbo.

  ReplyDelete
 2. Wau tak toto je riadne zaujímavý outfit, štýl.:)!

  ReplyDelete
 3. Z kočeny cítiť takú falošnú pózu. Ako aj z tohoto blogu.

  ReplyDelete
 4. Helou Anonym, ak ti pride blog falosny, whatever, s tym nic neurobim. Ale pri "kocene" sa maximalne mylis, je to velky makac a priklad pre mnohych, ktori sa na vlastnu past snazia nieco dokazat mimo domovinu. Klobuk dole, Lenka! :-)

  ReplyDelete
 5. jsem hrozně ráda že se tahle série vrací protože je to super a velmi inspirativní! a tahle žena? wow!!!

  ReplyDelete