4/25/2015

In her studio: Ľubica Segečová for Dobrý trh


Today (Saturday) you'll find half of Bratislava at the community market Dobrý trh (this time on "Jakubák") which has already gained a cult status and a big fan base among the city events. Directly at the market, you can support the event and the organizers by buying the Dobrý trh merchandise.
Recently I got to visit the designer behind the merchandise of Dobrý trh, Ľubica Segečová in her studio (she is also the designer of Drevená Helena fashion brand logotype and identity) to see how the pieces come to life. As Ľubica says, creating the visual side was a challenge, and she based it on the fact that it is a market where people come and go, meet and eat, sell and buy: often hand-crafted, home-made goods. So she decided to use her handwriting and drawings which she then scans and works with them further. A very down-to eart, almost analog way which gives Dobrý trh the human touch in design as well.

Dnes nájdete polovicu Bratislavy na Jakubáku, kde sa práve koná Dobrý trh, ktorý už stihol nadobudnúť kultový status a verných fanúšikov medzi mestskými eventami. Priamo na trhu môžete okrem všetkého možného kúpiť aj suveníry, ktorými podporíte Dobrý trh a jeho organizátorov.
Ja som sa nedávno bola pozrieť za dizajnérkou suvenírov Dobrého trhu, Ľubicou Segečovou (ktorá je okrem iného aj dizajnérkou loga a identity značky Drevená Helena), na to ako tie kúsky vznikajú. Vytvorenie typografie a dizajnu suvernírov bola výzva, a ako Ľubica hovorí, postavila ju na tom, že Dobrý trh je miesto, kde sa premelie veľa ľudí, ktorý sa navzájom zdravia, spolu sa najedia, nakúpia alebo predávajú často ručne robené veci, domáce potraviny. Preto sa rozhodla použiť svoj rukopis a kresby, ktoré potom skenuje a ďalej s nimi pracuje. Vďaka tomuto sympatickému, takmer analógovému postupu dokázala preniesť jedinečnosť a ľudskosť Dobrého trhu aj do jeho vizuality.

Enjoy this sunny Saturday at Dobrý trh!  
Užite si dnešnú slnečnú sobotu na Dobrom trhu!

3 comments:

 1. o projektu slyším poprvé až teď (shame on me!), ale snad se někdy zúčastním
  a design Ľubice ho hezky doplňuje :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-) ak sa ti podari, odporucam zucastnit sa, je to velmi prijemne straveny den v BA

   Delete
 2. hy,, i'm just blogwalking..
  this is a good site,, have a nice day :)

  ReplyDelete