8/29/2016

St.territory


As much as  I do care about skincare, I never really understood the haircare hype. Over 10 years I trust the same hairdresser, my dear Martin, occasionally we experiment with style or a bit of colour. I picked shampoos as they came, and I just took it as given that you are never completely happy with the hair you got from mother nature. Curly women want straight hair, women with straight hair want waves and women with little hair (like moms after giving birth) want any hair, and so on. I have heard about washing your hair only with water, and it rather scared me, and I never trusted hair soaps.
Until I noticed that the multitalented editor, stylist and make-up artist Martina started giving haircuts and a bit later on producing her own hair soaps, named after her frenchie, Stánička.
She has quickly gained a fan based, created her own brand St.territory, and since to me she is totally inspirational woman, I wanted to know more. So while in Prague recently, I got an appointment for a cut and a consultation and while there, I couldn't help but take pictures of her stylish flat salon.
I left with a no brainer, easy cut, two Stáničkas (a lavender one and a coffee one), an instant feeling of stronger hair and a determination to try a "no poo" hair care.

Priznávam, tak, ako si celkom fičím na pleťovej kozmetike, vlasy som nikdy extra neriešila. Už 10 rokov sa mi o ne stará môj zlatý kaderník Martin, občas zaexperimentujeme, či už s farbou alebo strihom, šampóny som používala ako prišli, brala som ako danú vec, že človek asi nikdy nie je spokojný s tým, aké vlasy mu príroda nadelila. Kučeravé ženy chcú rovné vlasy, tie s rovnými vlnité, tie s málo vlasmi (ako matky po pôrode) chcú vlasy akékoľvek, dokola. O metóde mytia vlasov iba vodou som počula, skôr ma vydesila, a mydlovým šampónom som nejak neverila.
Až kým som si nevšimla, že Martina, multitalentovaná novinárka, stylistka, vizážistka, najprv začala strihať a potom aj vyrábať vlastné mydlá na vlasy, pomenované podľa frenchie buldoga Stáničky. Veľmi rýchlo získala fanúšikovskú základňu a postavila značku St.territory. A keďže ju považujem za mega inšpiratívnu, začalo ma to zaujímať. Pri nedávnej návšteve Prahy som sa k nej objednala na strih a konzultáciu, a keď už som tam bola, nedalo mi jej príjemné bytové kaderníctvo nezvečniť. 
Odchádzala som s ľahkým strihom, dvomi Stáničkami, levandulovou a kávovou, okamžitým pocitom pevnejších vlasov a odhodlaním vyskúšať "no poo" spôsob starostlivosti o vlasy.It's been a few washes already, and my feeling of stronger hair continues, with less hair falling out. Oh, and you can see the final cut on my Instagram.

Už to bolo pár umytí a môj pocit silnejších vlasov je stále rovnaký, dokonca sa takmer zastavilo vypadávanie vlasov. Oh, a finálny strih môžete vidieť na mojom Instagrame, tu.

4 comments: